Super Mario Land cz

www.marioland.wgz.cz

-Mario

Poprvé se Mario objevil ve hře DONKEY KONG (1981), neříkalo se mu Mario ale Jumpman, podle jeho schopnosti skákat do velkých výšek.
Ve hře zachraňoval půvabnou dívku jménem Paulin ze spárů Donkey Konga. Hra byla dost úspěšná a tak byla vytvořená nová hra která už nesla Mariovo jméno -MARIO BROS (1983).V této hře se také ukáže další důležitá postava, Luigi. Hra neměla žádný příběh, cílem bylo zničit co nejvíc příšerek a jedna z nich byla i želva, dnes známá jako Koopa Troopa. V roce 1985 byla vydána hra SUPER MARIO BROS, jedná z nejlepších her na NES a vůbec, na světě se doposud prodalo 40 milionů kusů, a byla první která používala scrolling obrazu. Na další pokračování si museli fanoušci počkat až do roku 1988. Nastali totiž menší komplikace, Nintendu America se nelíbilo že SMB2 vydané v Japonsku je příliš podobné SMB1 a tak vzali postavičky z Maria a vložily je do rozdělané hry DOKI DOKI PANIC, vznikla tak hra která se naprosto vymykala sérii Maria, i tak byla docela úspěšná. Ještě téhož roku vyšlo další, již třetí pokračování SUPER MARIO BROS. Kde jste měli za úkol projít 7 světů a na konci každého z nich porazit děti BOWSERA, tzv. KOOPALINGS. Hra zaznamenala velký úspěch a po několik let byla nejprodávanější na konzoli NES.V roce 1989 vychází na nový gameboy SUPER MARIO LAND.
Hra se od série Maria docela liší, bylo to zřejmě tím že nebyla vytvořená
Shigeru Miyamotem jako tomu bylo doposud, i přes to se stává hitem. Mario zde nezachraňuje PEACH ale DAISY. Další historický krok nastal vydáním SNES, s ním přichází i SUPER MARIO WORLD,premiéra další důležité postavy,nebo spíš postaviček,YOSHI. Následovala hra SUPER MARIO WORLD:YOSHI ISLAND, kde MARIO,LUIGI,BOWSER atd. byly ještě mimina a tak všechny povinnosti padly na YOSHIKY. Snad nejvýznamnější pokrok pro Maria znamenala první 3D mariovka SUPER MARIO 64 která v roce 1996 vychází na konzoli NINTENDO 64.
Byla úspěšná, prodalo se 11 miliónů kusů. Následovaly hry Mario Party, Mario Cart, Super Smash Bros a další.V roce 2001 vychází další zajímavá hra PAPER MARIO kde papírové postavičky běhají ve 3D světě. V roce 2002 Mario uklízí (nedobrovolně) ulice,ve hře SUPER MARIO SUNSHINE která vychází na GameCube. Kromě Super Mario Sunshine vychází na GameCube taky Luigi Mansion, tato hra je první (a zatím taky poslední) čistě Luigiovský 3D titul.Další pořádná plošinkovka přichází v roce 2006 na Nintendo DS, NEW SUPER MARIO BROS, který láme rekordy v prodávanosti. Následující rok 2007 se nese ve znamení SUPER MARIO GALAXY, což je první velká mariovka  na novou konzoli Nintendo WII! SMG je pro mariovky poslední velký krok..Nezbývá tedy nic jiného než se těšit co vyjde v budoucnu
.

Mario se poprvé ukázal ve hře DONKEY KONG v roce 1981.(kde byl známý jako jumpman).Hra Donkey kong byla tak úspěšná že byla vytvořená nová hra MARIO BROS,v teto hře se taky ukáže Mariův bratr Luigi.
Ovšem největší trhák  byl SUPER MARIO BROS.Který vyšel pro konzoli NES.
Následovaly hry SMB2,SMB3,Super Mario World (snes),
Super Mario 64 (Nintendo 64),New Super Mario Bros (Nintendo ds)
A mnoho dalších.
V roce 1993 byl dokonce natočen film Super Mario Bros.
 dk.gif
Mario ve hře donkey kong(1981)
SÍLY
Mario má schopnost skákat do velkých víšek,a rychle běhat.
Nicméně rychlost ani skákání není jeho specialita:)
Je totiž ukazován jako
pyrokinesis(může házet oheň).
OSOBNOST
Mario je vždy zobrazen jako dobrosrdečný a odvážný hrdina.