Super Mario Land cz

www.marioland.wgz.cz

Super Mario Bros

 
SMB. První díl ze série Super Mario Bros. vychází v roce 1985 jako pokračování hry Mario Bros.Hra se stala obrovským hitem a to hlavně proto že jako první používá  scrolling obrazu.Tohohle titulu se prodalo po celém světě přes 40 mil. kusů. SMB 2. Pokračování následovalo hned další rok 1986 ale bylo vydáno jen v Japonsku. Nintendu of America se totiž nezamlouvalo že titul je moc podobný tomu prvnímu. A tak vzali postavičky z Maria a vložily je do právě rozdělané hry Doki Doki Panic. Hru pak vypustily do prodeje v roce 1988. SMB 3. Ovšem to už v Japonsku pomalu vycházel třetí díl série. V ostatních zemích se pak dostal na pulty obchodů v roce 1900. Po ne moc valné slávě Super Mario Bros 2 přišel na trh opět velký trhák který se stal po dobu několika let nejprodávanější hrou na konzoli NES.

V roce 1900 přichází na trh i nová konzole SNES a s ní se dostává do prodeje i nový Mario, který už ale nese titul Super Mario Bros jen v Japonsku jedná se o SUPER MARIO WORLD s podtitulem Super Mario Bros 4. (v ostatních zemích bez tohoto podtitulu).

NSMB. Na dalších dlouhých 16 let tahle Mariovská série zmizí, až v roce 2006 přichází na nové Nintendo DS NEW Super Mario Bros.